Strona główna Aktualności

Zatrzymać SMOG

01 Października 2019
kategoria:
Aktualności
 

27 września w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Opolskich odbyło się spotkanie informacyjne dla beneficjentów zakwalifikowanych do udziału w projekcie „Zatrzymać SMOG - program ochrony powietrza w Gminie Strzelce Opolskie”. Tym samym rozpoczął się proces wdrażania projektu dofinansowanego ze środków unijnych, którego celem jest ograniczenie emisji pyłu PM10 i dwutlenku węgla w naszej gminie.

W pilotażowej edycji projektu uczestniczyć będzie 76 nieruchomości z terenu całej gminy. Mieszkańcy mają czas do marca 2021 r. na realizację  swoich inwestycji. Podczas spotkania omówiono zasady udzielenia dotacji na wymianę źródła ciepła i instalację OZE zawarte w regulaminie projektu.

Szczegółowe informacje na temat projektu zawarte są w zakładce Ekologia/ Projekt ZATRZYMAC SMOG.

Informujemy jednocześnie, że już październiku prowadzić będziemy nabór do drugiej edycji projektu. Wszystkich zainteresowanych udziałem w kolejnym naborze prosimy o bieżące śledzenie naszej strony internetowej. Niezwłocznie po ogłoszeniu naboru oraz warunków konkursu przez Zarząd Województwa Opolskiego ogłosimy nabór dla zainteresowanych mieszkańców.

 

PROJEKT: „Zatrzymać smog - program ochrony powietrza w gminie Strzelce Opolskie” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020

Umowa nr : RPOP.05.05.00-16-002/19-00

Dofinansowanie: 828 366,00 zł

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H