Tu znajdziesz pomoc lub jej udzielisz / Добре, що Ви до нас завітали
Strona główna Aktualności

Wspaniały jubileusz Holic

13 Września 2021
kategoria:
Aktualności
 

Holice - nasze czeskie miasto partnerskie świętowało swoje 685-lecie oraz jubileusz 145-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. W uroczystościach uczestniczyła delegacja przedstawicieli Gminy Strzelce Opolskie złożona z włodarzy gminy oraz strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej.

Godziny rozpoczęcia uroczystości, w piątek 19:31 a w sobotę 13:36, były nieprzypadkowe. Symbolizowały dwie bardzo ważne daty w historii miasta. 1336 rok to pierwsza pisemna wzmianka o Holicach, a 1931 to rok, w którym Holice stały się miastem. Program uroczystości nawiązywał do historii Holic od 1336 roku. Strzelecka delegacja wzięła m.in. udział w korowodzie i mszy partnerskiej w kościele pw. św. Marcina poświęconej także naszemu miastu.

Spotkanie w naszym mieście partnerskim nie ograniczyło się do oficjalnych uroczystości. Przedstawiciele Strzelec Opolskich omówili ze starostą Holic plany konkretnych przedsięwzięć związanych z wymianą mieszkańców i dotyczących przyszłych projektów, przede wszystkim młodzieżowych i sportowych do realizacji po ustaniu pandemii.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H