Urząd Miejski w Strzelcach Opolskich
https://www.henry.strzelceopolskie.pl/main/aktualnosci/Wiesci-z-dohio/idn:9882
Drukuj grafikę : tak / nie

Wieści z dohio

01 Października 2019
kategoria:
Aktualności
 

W miniony weekend w węgierskim Szigetszentmiklos zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i Juniorów w Sumo. W najmłodszej grupie wiekowej, w kategorii wagowej do 60 kg Strzelce reprezentował zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Siódemka” – Igor Misterowicz.

Igor w pierwszej walce spotkał się z reprezentantem gospodarzy Zetenym Gangl. Zawodnik wraz z trenerwm obawiali się tej walki, gdyż mieli świadomość, iż gospodarze przed mistrzostwami spędzili 2 tygodnie na specjalnym obozie przygotowawczym. Jednakże zimna głowa i realizacja założeń taktycznych pozwoliły tę walkę wygrać. Z układu drabinki startowej  wynikało, że następną walką będzie walka półfinałowa, w której przeciwnikiem Igora będzie reprezentant Estonii Hans-Johanne Kalli. Zawodnicy estońscy zawsze są dużą niewiadomą, wystarczy wspomnieć, iż w ich procesie treningowym aktywnie uczestniczy niegdysiejszy zawodnik sumo zawodowego, mieszkający i startujący przez kilka lat w Japonii Baruto. Po raz kolejny spokój i opanowanie okazały się właściwą recepta na wygranie walki.

W drugiej połówce drabinki startowej równie dobrze radził sobie drugi z Polaków, reprezentant podlaskiego Klubu Judo Zielińscy – Polech Patryk i to z nim nasz reprezentant spotkał się w walce finałowej. Dotychczasowy bilans walk pomiędzy Igorem a Patrykiem był 3:0 dla Igora i to on był faworytem tego finału. Tym razem jednak los uśmiechnął się do przeciwnika, wystarczył ułamek sekundy, chwilowa dekoncentracja, niewielki błąd  i... Sumo to sport, w którym pierwszy błąd można naprawić, ale dopiero na następnych zawodach.

Ostatecznie Igor wraz z trenerem Waldemarem Sobczykiem wrócili do domu ze srebrnym medalem Mistrzostw Europy. Gratulujemy wielkiego sukcesu!