Urząd Miejski w Strzelcach Opolskich
https://www.henry.strzelceopolskie.pl/main/aktualnosci/Rower-zamiast-samochodu/idn:10506
Drukuj grafikę : tak / nie

Rower zamiast samochodu

14 Września 2021
kategoria:
Aktualności
 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu organizowany cyklicznie w dniach 16-22 września, został zainicjowany przez Komisję Europejską już w 2002 r. Nasza gmina, jak co roku, dołączyła do wydarzenia. Kampania ETZT ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mobilnościowych mieszkańców.

Temat przewodni tegorocznej kampanii – „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności” – został wybrany, aby zwrócić uwagę na trudności, jakie Europa i świat – odczuły w czasie pandemii COVID-19. Stanowi on również refleksję nad możliwościami zmian wynikającymi z tego bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego obserwowanego w Europie. Ludzie są zachęcani do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a jednocześnie do odkrywania piękna własnego miasta, regionu i kraju, a także do tego, by wybierając środek transportu, dbać o środowisko i zdrowie innych.

Zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest, obchodzony 22 września, Dzień Bez Samochodu. Tego dnia zachęcamy wszystkich by zostawić samochód w garażu na rzecz spaceru czy przejażdżki rowerem. Zapraszamy też do Parku Renardów na rowerowy happening organizowany przez Gminę Strzelce Opolskie przy współudziale Młodzieżowej Rady Gminy. Wspólna przejażdżka rowerowa wystartuje o godzinie 12:00.

.