Urząd Miejski w Strzelcach Opolskich
https://www.henry.strzelceopolskie.pl/main/aktualnosci/Prawie-300-biegaczy-na-trasie/idn:10599
Drukuj grafikę : tak / nie

Prawie 300 biegaczy na trasie

21 Grudnia 2021
kategoria:
Aktualności
 

Za nami XXXII Strzelecki Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły.

Odbywający się 18 grudnia XXXII Strzelecki Bieg Uliczny im. E. Ferta zgromadził na starcie 295 uczestników. Jego statrerem był burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc. Najlepszym zawodnikiem został Kamil Karbowiak z Brzegu, który pokonał trasę w czasie 50min 09 sek., wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa z czasem 55min 52 sek.

Najlepszym biegaczem z Opolszczyzny został zwycięzca biegu Kamil Karbowiak, najlepszą zawodniczką Gminy Strzelce Opolskie została Sandra Gawlik ze Strzelec Opolskich natomiast najlepszym zawodnikiem powiatu strzeleckiego został Krzysztof Domerecki z Suchodańca.

Jak co roku z podziwem patrzymy na najstarszych uczestników biegu. 85-letnia Janina Rosińska z Pabianic i 74-letni Wilhelm Goli z Jemielnicy pokonali całą trasę zasługując na szczególne wyrazy uznania.

Podczas dekoracji zwycięzców, poza klasyfikacją generalną, nagrodzono zwycięzców w 6 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn oraz zawodników z gminy Strzelce Opolskie w 5 kategoriach wiekowych.

Start biegu głównego poprzedził XIII Bieg VIP-ów, w którym wzięli udział włodarze gminy i powiatu, goście z partnerskiej Tyśmienicy, sponsorzy biegu oraz przedstawiciele gminnych instytucji.

KATEGORIA GENERALNA KOBIET:

  • I miejsce – Agnieszka Gortel- Maciuk - Chorzów
  • II miejsce – Barbara Pawełczak - Złochowice
  • III miejsce – Dominika Wiśniewska-Ulfik - Zabrze

KATEGORIA GENERALNA MĘŻCZYZN:

  • I miejsce – Karbowiak Kamil - Brzeg
  • II miejsce – Abderrahim Elasri - Chorzów
  • III miejsce – Jacek Sobas - Kędzierzyn-Koźle

 

Najlepsi zawodnicy z Gminy Strzelce Opolskie w kat. wiekowej do 29 lat

  • I miejsce – Michał Rurynkiewicz
  • II miejsce – Wojciech Nowojski
  • III miejsce – Mateusz Kurzeja

 

Najlepsze zawodniczki z Gminy Strzelce Opolskie w kat. wiekowej 30-39 lat

  • I miejsce – Sandra Gawlik
  • II miejsce – Magdalena Kinel

Najlepsi zawodnicy z Gminy Strzelce Opolskie w kat. wiekowej 30-39 lat

  • I miejsce – Mateusz Wojdyła
  • II miejsce – Adam Szopa
  • III miejsce – Błażej Samelski

 

Najlepsze zawodniczki z Gminy Strzelce Opolskie w kat. wiekowej 40-49 lat

  • I miejsce – Agata Łuszczyna
  • II miejsce – Aleksandra Bar

Najlepsi zawodnicy z Gminy Strzelce Opolskie w kat. wiekowej 40-49 lat

  • I miejsce – Zygmunt Przeździak
  • II miejsce – Tomasz Koteluk
  • III miejsce – Adam Grzesiński

 

Najlepsza zawodniczka z Gminy Strzelce Opolskie w kat. wiekowej 50-59 lat

  • I miejsce – Beata Szubrycht

Najlepsi zawodnicy z Gminy Strzelce Opolskie w kat. wiekowej 50-59 lat

  • I miejsce –  Dariusz Filipczak
  • II miejsce – Piotr Olewicz

 

Najlepsi zawodnicy z Gminy Strzelce Opolskie w kat. wiekowej 60 lat i starsi

  • I miejsce – Jerzy Janik
  • II miejsce – Józef Lisek
  • III miejsce – Tomasz Zauściński