Urząd Miejski w Strzelcach Opolskich
https://www.henry.strzelceopolskie.pl/main/aktualnosci/Dentysta-przyjedzie-do-dziecka/idn:10535
Drukuj grafikę : tak / nie

Dentysta przyjedzie do dziecka

12 Października 2021
kategoria:
Aktualności
 

Dentobus, mobilny gabinet stomatologiczny udostępniony przez Wojewodę Opolskiego, odwiedzi placówki oświatowe w naszej gminie, by promować zdrowie jamy ustnej, edukować oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży.

Wszystkie zabiegi stomatologiczne w dentobusie są bezpłatne. W całej Polsce jest ich 16, czyli po jednym na każde województwo. Mobilne gabinety stomatologiczne zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia, realizacja „Programu Usług Stomatologicznych” świadczonych w Dentobusie, refundowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak przebiega wizyta w Dentobusie? Zaczyna się od badania kontrolnego i bezpłatnego przeglądu stomatologicznego. Stomatolog wykonuje też zabiegi profilaktyczne, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Po przeglądzie uczniowie dostają informację o stanie uzębienia oraz wskazówki, jak utrzymać zdrowy uśmiech.

Uczniom, u których stwierdzona zostanie próchnica, a będą chcieli leczyć zęby w mobilnym gabinecie stomatologicznym, wyznaczony zostanie popołudniowy termin wizyty, by pod opieką rodzica lub opiekuna mogli leczyć zęby wysokiej jakości sprzętem, przy użyciu bardzo dobrych materiałów światłoutwardzalnych. Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym.

Krótki film o działalności mobilnego gabinetu stomatologicznego: www.youtube.com/watch

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Dentobus prezentacja.pdf 21-10-12 11:22 3.56MB pobierz plik: Dentobus prezentacja.pdf